احمد نادری

توسعه دهنده فول استک

author
author

احمد نادری

توسعه دهنده فول استک

sass یا scss یا less ?

همشون فریم ورک‌هایی برای نوشتن کدهای CSS بهینه سازی شده و آسون کردن ساخت استایل‌ها در کمترین زمان هستند. مهم‌ترین کارشون هم جلوگیری از تکرار کدهای CSS هست.

LESS : با جاوااسکریپت ساخته شده .

Sass : باRuby درست شده .دارای دو نوع سینتکس هست :

  1. (SCSS (Sassy CSS: استفاده از فایل با فرمت scss. که سازگاری بالایی با سینتکس CSS دارد.
  2. دندانه‌ دار (همان Sass): از فرمت sass. استفاده می‌کند و به صورت دندانه‌ای است، این مورد نیز به با CSS سازگاری دارد و نوشتن آن سریع‌تر است.

تفاوتهای SASS و LESS

مهم ترین تفاوت بین LESS و SASS این است که LESS یک library از جاوااسکریپت است و یک زبان client-side و از طرفی دیگر SASS فقط روی Ruby اجرا می‌شود که یک زبان سمت سرور است. خیلی از توسعه دهنده ها ممکن است از LESS استفاده نکنند چون همانطور که گفته شد LESS یک library جاوااسکریپت است و ممکن است که کاربر جاوااسکریپت را غیر فعال کند ولی SASS چنین مشکلی ندارد.

درباره من
  • سلام به وب سایت من خوش اومدید ! از سال 1388 که وارد دنیای برنامه نویسی شدم تجربیات خودم رو از پروژه های مختلف به دست آوردم و همیشه سعی کردم تا مهارت های فنی و رفتاری خودم رو ارتقا بدم تا بتونم برای خودم و سازمانی که در آن کار می کنم بهترین باشم . من عاشق یادگیری هستم و همیشه از چالش های جدید هیجان زده میشم چون اونارو کلید موفقیت و رشد خودم می دونم.
  • @ahmadnaderi01
arrow