احمد نادری

توسعه دهنده فول استک

author
author

احمد نادری

توسعه دهنده فول استک

Encapsulation (کپسوله‌ سازی) در انگولار

@component{
  ...
  encapsulation: ViewEncapsulation.None
  encapsulation: ViewEncapsulation.Native
  encapsulation: ViewEncapsulation.Emulated
}

کپسوله‌ سازی در انگولار چیست؟

در انگولار کپسوله سازی به معنای جداسازی فایل‌های HTML, CSS و همچنین View کامپوننت موردنظر از سایر کامپوننت‌هاست.

ViewEncapsulation.None: در این حالت هیچگونه استایل و قالبی به صورت اختصاصی برای این کامپوننت درنظر گرفته نمی‌شود.

ViewEncapsulation.Native: در این حالت استایل‌ها به صورت ذاتی از مرورگر شما گرفته می‌شوند و سایر استایل‌هایی که در فایل component.css نوشته خواهد شد در بستر استایل‌های توکار مرورگر رخ می‌دهند.

ViewEncapsulation.Emulated: این حالت به صورت پیشفرض و خودکار فعال بوده و نیازی به نوشتن آن نیست. در این حالت استایل‌ها و قالب‌ها دقیقا از فایل‌های component.css فراخوانی شده و سپس استایل توکار مرورگر را روی آنها لحاظ می‌کند. یعنی تقدم و اولویت با استایل‌هایی است که توسط شما نوشته می‌شوند.

بهترین حالت برای استفاده از این ساختار ViewEncapsulation.Emulated است که به صورت خودکار در تمام کامپوننت‌ها فعال می‌باشد. زیرا در حال حاضر مرورگرهای بسیار کمی هستند که قالبیت native دارند.

درباره من
  • سلام به وب سایت من خوش اومدید ! از سال 1388 که وارد دنیای برنامه نویسی شدم تجربیات خودم رو از پروژه های مختلف به دست آوردم و همیشه سعی کردم تا مهارت های فنی و رفتاری خودم رو ارتقا بدم تا بتونم برای خودم و سازمانی که در آن کار می کنم بهترین باشم . من عاشق یادگیری هستم و همیشه از چالش های جدید هیجان زده میشم چون اونارو کلید موفقیت و رشد خودم می دونم.
  • @ahmadnaderi01
arrow